Nápady na netradičné teambuildingové aktivity, za ktorými nemusíte cestovať do zahraničia

Zabudnite na paintball a escape roomy

Teambuilding je obľúbenou (ne)pracovnou aktivitou nejedného zamestnanca. Je o spoznávaní sa, budovaní kolegiálnych vzťahov. Nové spoločné zážitky posilňujú kolektívny duch a lojalitu k firme a kvalitnejšie medziľudské vzťahy vo firme sa nakoniec pretavia aj do ziskov firmy. Dobre zvolená teambuildingová aktivita môže tento pocit ešte umocniť.

Chata, paintball, splav, escape roomy – to je teambuildingová klasika, ktorá už možno niektorých ani nenadchne. Možností je ale oveľa viac. Prinášame vám nápady na netradičné teambuildingove aktivity, za ktorými nemusíte cestovať do zahraničia a ani veľmi nezaťažia firemný rozpočet.

Kurz prežitia

Streľba na terč, zakladanie ohňa šúchaním dreva o drevo, získavanie pitnej vody, kladenie pascí či stavanie primitívnych príbytkov – to môže byť vynikajúci kontrast k nudnej kancelárskej práci. Samozrejme, nie každý chce zaspávať za zvuku zavíjania vlkov. Nie je to aktivita pre každého, ale ak sa nájde dosť odvážlivcov, je to výborný spôsob, ako stmeliť kolektív.

Hľadanie pokladu

Miernejšia forma kontaktu s prírodou v porovnaní s kurzom prežitia. Jednoducho blúdite po lese, plníte úlohy a snažíte sa nájsť stratený poklad Aztékov, Jánošíkov poklad, alebo akokoľvek inak groteskne to nazvete. Môže to trvať niekoľko hodín, alebo aj niekoľko dní, ak sa neviete orientovať v lese. Môžete pritom súťažiť alebo aj nemusíte.

Boyard

Kto by nepoznal legendárnu pevnosť Boyard. Dobrou správou je, že nemusíte cestovať až na západ Francúzska, aby ste mohli prekonávať prekážky a zbierať indície k vylúšteniu hádanky. Pevnosť Boyard sa dá hrať aj v zrúcaninách slovenských hradov, aj keď neviem, či bez otca Fourasa je to ono.

Zdroj obrázku: okagency.sk

Film Building

Ak chcete radšej menej fyzických úloh a viac kreativity, možno film building je to, čo ulahodí vášmu tímu. Zahráte sa na filmový štáb, niekto bude večne nespokojný režisér, niekto nadupaný kameraman a ďalší dramaturg, o ktorom nikto nevie, čo vlastne robí. A za asistencie odborníkov si natočíte a zostriháte vlastný film. Najväčšia zábava bude pri záverečnom premietaní.

Zabíjačka

Ak máte tím zložený prevažne z mestských povaľačov, možno taká tradičná slovenská zabíjačka na dedine, môže byť riadnou exotikou. Naučíte sa vyrábať jaternice, klobásy, tlačenky, ktoré si potom ako výslužku odnesiete domov.

Deň na farme/salaši

Možno je zabíjačka príliš veľké sústo pre žalúdok, ale vidiek vás láka. Vyskúšajte si život farmára a nemusíte sa pritom ani strápňovať v celoštátnej televízií. Ranné vstávanie, dojenie kráv či oviec, chytanie sliepok, rúbanie dreva, vozenie sena a ďalšie denné radovánky našich starých rodičov za starých čias. Nebude chýbať ani ľudová hudba.

Zdroj obrázku: eurosalas.sk

Firemné cuvée

O čo ide? Cuvée je ví­no, ktoré vzniklo zmiešaní­m dvoch a viac druhov ví­n. Okrem klasickej degustácie vín (ktorá sa môže na teambuildingoch ľahko zvrtnúť) si teambuilding trochu obohatíte a za podpory odborníka si namiešate svoje couvée a potom aj ručne nafľaškujete.

Binocular futbal

Nasaďte si okuliare s ďalekohľadom a bežte si zahrať futbal. O výsledok tu nejde, len o zábavu. Myslím, že tuto novú športovú disciplínu vymysleli Japonci, čo nie je prekvapujúce.

Verejnoprospešné práce

A to najlepšie nakoniec. Ak chcete okrem zábavy aj niekomu pomôcť, vyberte si nejakú verejnoprospešnú aktivitu. Upracte ulicu, vymaľujte domov dôchodcov, stavajte vtáčie búdky, čokoľvek. Aktivitu si môžete vybrať napríklad v rámci projektu Naše Mesto. Tento rok sa uskutočnil už jedenásty ročník. Viac ako desaťtisíc dobrovoľníkov z firiem pomohlo 233 zariadeniam.

 

Diskusia